Pojištění vkladů po akvizici Wüstenrot skupinou MONETA

Praha, 7. července 2020 - Po dubnové akvizici Wüstenrot - stavební spořitelny a.s. a Wüstenrot hypoteční banky a.s. skupinou MONETA začala Wüstenrot stavební spořitelna od 4. 7.2020 působit pod názvem MONETA Stavební Spořitelna, a.s. Následovat by mělo spojení Wüstenrot hypoteční banky s hypoteční divizí MONETA Money Bank, které by dle vyjádření MONETA Money Bank mělo proběhnout do konce roku 2020.

Co tyto změny přinesou pro klienty z pohledu pojištění jejich vkladů?

Pro klienty Wüstenrot - stavební spořitelny (nyní MONETY Stavební Spořitelny) se nic nemění. Dále platí samostatný limit pojištění ve výši ekvivalentu 100 000 EUR na osobu u této stavební spořitelny.

Odlišně tomu však bude v případě spojení Wüstenrot hypoteční banky a MONETY Money bank, kdy po spojení bude platit pouze jeden limit pojištění ve výši 100 000 EUR na osobu pro tento subjekt.

V souladu se zákonem (§41s zákona č. 21/1992 Sb., o bankách, ve znění pozdějších předpisů) by banka měla své klienty o této transakci informovat minimálně měsíc před tím, než ke konečnému spojení dojde. Klient pak má 3 měsíce na to, aby si bez jakýchkoliv sankcí převedl své prostředky, které by převyšovaly zákonný limit pojištění, do jiné banky.


Zpět na seznam aktualit