Vzdělávací materiály

Víte, kde jsou vaše vklady pojištěny? Znáte historii systému pojištění vkladů? A víte, jak a kdo dohlíží na zdraví finančních institucí? Pro zájemce jsme připravili sérií krátkých vzdělávacích videí, vlogů a kvízů, které prověří znalosti z ranku financí a bankovnictví.

Všechny materiály jsou dostupné pod odkazy vedoucími na externí platformy YouTube (videa) a Qz.app.do (kvízy).


VIDEA – Seriál pojištění vkladů

Desetidílný seriál o pojištění vkladů skrze krátká videa odpoví zájemcům na základní otázky týkající se pojištění vkladů a bankovnictví. Celý seriál je dostupný zde.

Jednotlivé díly seriálu jsou dostupné na těchto odkazech:


Vlogy s Renátou Kadlecovou

Představujeme Vám díly našeho seriálu „Rozhovory o pojištění vkladů“ s Renátou Kadlecovou, výkonnou ředitelkou Garančního systému finančního trhu. Jednotlivé díly budeme průběžně uveřejňovat během tohoto roku.


KVÍZY – Ověřte si své znalosti!

Myslíte si, že se orientujete v problematice pojištění vkladů? Chcete si ověřit své znalosti ze školy nebo našeho vzdělávacího seriálu? Připravili jsme pro vás několik kvízů, které prověří jak vaše znalosti týkající se Garančního systému a pojištění vkladů, tak i vaši orientaci v oblasti bankovnictví. K dispozici je i kvíz pro nejmenší, který ověří jejich orientaci v základních pojmech finanční gramotnosti.


Filmové sketche - třídílná minisérie

Představujeme vám formou třídílné minisérie hlavní témata z oblasti pojištění vkladů. Věříme že se nejen pobavíte, ale i poučíte.


Videa s veřejností o pojištění vkladů

Zeptali jsme se Vás: Co je to pojištění vkladů, k čemu slouží Garanční systém finančního trhu? Na co si dát pozor? A jak v případě krachu banky získat své peníze zpět?

Na to i na další otázky získáte odpověď v našich krátkých videích.


Další vzdělávací videa

Pojištění vladů nad rámec 100 000 EUR

V zákonem přesně vymezených případech je možné vyplatit i zvýšenou náhradu nad rámec základního limitu 100 000 EUR.

Ve videu "Pojištění vladů nad rámec 100 000 EUR" se můžete podívat, jakých případů se zvýšená náhrada týká.